Lokman Hekim AVM > Blog > Beslenme ve Sağlık > Çocuklara Kilo Aldırmanın Yolları Nelerdir? Zayıf Çocuklara Ne Yedirilmeli?

Çocuklara Kilo Aldırmanın Yolları Nelerdir? Zayıf Çocuklara Ne Yedirilmeli?

zayif-cocuklara-ne-yedirilmeli

Çocuklarda beslenme her zaman istediğimiz gibi olmayabiliyor. Biz büyükler istiyoruz ki biricik evladımız her besinden yesin sağlıklı büyüsün iştahı açık olsun fakat işler her zaman istediğimiz gibi gitmeyebiliyor ve iştahsız çocuklar , yemek yemeye karşı isteksiz hale gelebiliyorlar. Eğer sizlerde çocuğunuzun yemek yememesinden şikayetçi iseniz zayıf çocuğa nasıl kilo aldırırım diye kara kara düşünüyorsanız bu yazımızda istifade edebilir ve çocuğunuza nasıl bir yaklaşım sergilemeniz gerektiği konusunda bilinçlenebilirsiniz.

cocuklarda-istahsizlik nasil gecer

Öncelikle her çocuk için beslenme ayrı bir olaydır yani her çocuğun beslenme şekli farklı ve kendine hasdır. Hem bünye olarak hemde psikolojik olarak çocuklarımızı sürekli diğerleri ile kıyaslamak bu konuda hem sizi hem de evladınızı yıpratacaktır. Çocuklarımıza yaklaşımımız bu konuda net kararlı ve aşağılayıcı olmamalıdır. Peki işe nereden başlayacağız? Öncelikle fizyolojik olarak çocuklarımızda iştahsızlığın sebepleri ve boyutları bir uzman desteği ile bulunmalı yani eğer çocuğunuzda iştahsızlık problemi varsa bu çocuğunuzun kan değerlerindeki bir düşüşten kaynaklanıyor olabilir.Peki devamında ne olacak yani eğer uzman desteği aldınız gereken müdahale yapıldı ikinci aşamada ne olacak, yada çocuğunuzun zayıflık ve iştahsızlık problemlerinin altında herhangi bir sağlık sorunu yatmıyorsa ne yapılmalı? İşte bu konuda size uzmanların tavsiyelerini sıralayabiliriz.

cocuklara-kilo-aldirmanin-yollari

Çocuklara Kilo Aldıran Besinler, Çocuklara İştah Açıcı Öneriler

-Sevdiği içeceklere pekmez ilave etmek örneğin enerji bakımından zengin portakal suyuna bir yemek kaşığı pekmez ilave ederek hem içeceği tatlandırmış olacağız hemde enerjik ve iştahlı olmasına imkan sağlayacağız. Tabi ki burada portakal suyu doğal ve evde yapılmış olmalı. Bu içecekleri çeşitlendirmek size bağlı süt, muz, bal, badem, pekmez karışımını içeceklere ekleyerek hem lezzetli hemde besleyici ve enerji dolu gıdalar oluşturabilirsiniz.Birde hazırladığımız bu içecekler asıl beslenmenin önüne geçmemeli eğer yemeklerden önce verilirse mide hacmi küçük olduğundan çocuklar yemekten önce doyma hissi yaşayacaklardır bu sebeple hazırladığınız içecekler yemeklerden sonra öğün aralarında verilmeli

– Sağlıklı yağlar bakımından oldukça zengin kuruyemiş türleri çocuklar için iyi bir besin kaynağıdır. Kayısı, incir hurma gibi kuruyemiş türleri hem tat bakımından hem de içerik bakımından oldukça besleyici ve enerji vericidir. Bunun yanı sıra oyun aralarında hafif kızarmış ekmek üzerine tereyağı bal ve avokadolu peynirli karışımlar hazırlamak onların hoşuna gidecektir.

cocuklara-kilo-aldiran-yemekler

-Çocukların ve hatta biz yetişkinlerin bile çoğu zaman iştahını açan bir husus daha var ki o da sunum. Hepimiz göze de hitap eden yiyeceklere bir adım daha yakınızdır. Gözümüze hitap eden her şeyin tadı da merak edilir. Bu sebeple çocuklar renkli ve eğlenceli bir tabağa hayır diyemeyecektir. Yumurta tabağını zeytin ve peynirle gülen bir çocuğa çevirmek eğlenceli olduğu kadar yeme alışkanlığı da kazandıran önemli bir ayrıntıdır.

-Çocukların sevmediği besin türleri olabilir ama pırasayı soslu tereyağlı bir makarnanın içine kavrulmuş bir şekilde eklemek, ya da böreklerin içine papatesle birlikte eritmek oldukça hem mantıklı hem de akıllıca olacaktır. Ayrıca yemek yerken çocuklar sizi örnek alır bu asla unutulmamalıdır. Yemek esnasında hareket bakış ve psikoloji hal ve hareket çocukların yemeğe karşı hislerini etkileyecektir.

kilo-aldiran-besinler-listesi

-Çocuklar için omega 3 balık yağları, multivitamin ve magnezyum gibi onaylı ve sağlıklı takviye ediciler de uzman desteği ile kullanılabilir

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

çocuğa kilo aldıran vitaminler, çocuğa kilo aldıran şurup, zayıf çocuğa nasıl kilo aldırırım, çocuğa kilo aldıran karışım, Vitmix Omega 3, Vitmix Multivitamin, bebeklere kilo aldıran karışımlar, cocuga kilo aldiran yemekler, 6 yaşında kızım çok zayıf, kilo aldırıcı besinler listesi, zayıf çocuklara ne yedirilmeli, çocuklarda kilo alamama sorunu, iştah açıcı kilo aldırıcı önerisi olan var mı, zayıf çocuklara ne yedirilmeli kadınlar kulübü

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.