Lokman Hekim AVM > Blog > Şifalı Bitkiler > Ginseng Nedir? Nerede Yetişir? Zararları Var Mıdır?

Ginseng Nedir? Nerede Yetişir? Zararları Var Mıdır?

Teknoloji ve bilim geliştikçe dünyanın canlılar ve bitki türleri açısından ne kadar zengin olduğunu keşfetmek ve ve sonunda hayran kalmamak elde değil bazen yerin binlerce kilometre altında yaşayan canlıların varlığına şahit olurken bazen de yerin binlerce kilometre yüksekliğinde yetişen bitkilerin varlığından haberdar olmak oldukça mucizevi bir olay. Her canlı her bitki kendine ait bir karakter ve özellikte iken aynı zamanda insanlık için oldukça değerli içerikler barındırıyor. Bunlardan biri de alternatif tıpta kullanılan kore kökenli bir bitki. Adını çoğu kez duyduğumuz ginseng uzak doğunun yüksek kesimlerinde yetişen oldukça ilginç bir bitki kökü.

panax-ginseng

Ginseng nedir, kore ginsengi nasıl kullanılır, ne için kullanılır birlikte bakalım ve özelliklerini inceleyelim. Ginseng kelime anlamı itibariyle insan otu olarak çevrilir bu ismin konmasının nedeni görünüş itibariyle yürüyen insanı anımsatır. Latince ismi ise panax olan ginseng güçlü ve etkili anlamlarını da içerir. Ginseng pek çok çeşitleri bulunmakla birlikte kore ginsengi en meşhurudur. Kore ginsengi kırmızı ginseng olarak da adlandırılır. Bu bitki yapısı itibariyle uzun yıllar ve çok zorlu şartlara dayanır, dayanıklılık ve gücün en güzel sembolü haline gelmiştir. Ginseng bu özelliklerinden dolayı araştırmacılar tarafından yıllardır incelenmiş ve bilimsel çalışmalara konu olmuştur.

saglikli-yasam

Kırmızı Ginseng Özellikleri Nelerdir

-Kırmızı ginseng (kore ginsengi) yorgunluk ve halsizlik, uykusuzluk durumlarında iyi bir takviyedir
-Zinde ve uyanık kalmamızda, konsantrasyon problemlerinde olumlu etkileri bulunur
-Vücudun bağışıklık sistemine yardımcı bir bitkidir
-Hücre dokularını yenileme ve canlandırma gibi özelliklere sahiptir bu sebeple yaşa bağlık unutkanlık ve güçsüzlük durumlarında kullanılabilecek takviye bir besindir.
-Radyasyon gibi dışarıdan gelen zararlı çekimlerden korunmaya olanak sağlar
-Antioksidan özelliği sayesinde vücutta biriken toksinlerin atılmasında önemli rol oynar

kore-ginsengi-nedir-ne-icin-kullanilir

Ginseng Yan Etkileri ve Zararları Var Mıdır?

Ginseng bitkisi 15 yaş altındaki çocukların kullanımına uygun değildir çünkü afrodizyak etkiside söz konusudur. Bunun dışında ginseng çok nadir de olsa gerginlik baş ağrısı burun kanaması gibi etkiler yapabilir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

kgnf kore kırmızı ginseng tablet, kore kırmızı ginseng altın tablet faydaları, ginseng zararları, orjinal kore ginsengi, ginseng nerede satılır, kırmızı ginseng çayı, kgnf ginseng, ginseng eczane fiyatı

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.